Your needs. Our drive.
Your needs. Our drive.
Osobnim podacima smatraju se vaši identifikacijski podaci koji inače nisu javno dostupni - ime i prezime, e-mail adresa, kućna adresa, broj telefona, podaci o datumu, godini i mjestu rođenja, obrazovanju i dosadašnjem radu i ostali podaci potrebni za prijavu na natječaj za zapošljavanje. AD Plastik Grupa obvezuje se kako će vaše osobne podatke koristiti isključivo u identifikacijske svrhe i razmatranje prijave za zapošljavanje. Čuvat će ih u tajnosti, neće ih distribuirati, objavljivati niti ih na bilo koji drugi način učiniti dostupnima bilo kojoj trećoj osobi bez vaše prethodne suglasnosti. Obilježavanjem označenog polja, dajete punovažan pristanak da se vaši prikupljeni podaci mogu obrađivati u svrhu selekcije i regrutacije za otvorena radna mjesta te čuvanje u bazi podataka AD Plastik Grupe u trajanju od 12 mjeseci. Ovaj pristanak u svakom trenutku možete opozvati u pismenoj formi putem maila osobnipodaci@adplastik.hr nakon čega će svaka daljnja obrada vaših osobnih podataka biti obustavljena.
U prostorijama Županijske komore Split održan je Investicijski forum južne Hrvatske. Kroz ovaj se projekt posljednje četiri godine prepoznaje i nagrađuje najbolje poduzetnike i proizvodne investicije. Sam izbor najboljih velikih, srednjih i malih proizvodnih investicija, posebice onih koje rezultiraju novim zapošljavanjima i izvozom, predstavio je Miodrag Šajatović, glavni urednik Lidera i član stručnog odbora projekta.
U sklopu investicijskog foruma održan je i okrugli stol na temu stvaranja pozitivnog investicijskog okruženja na kojem su sudjelovali Marinko Došen, predsjednik uprave AD Plastika, Mira Krneta, voditeljica područnog ureda HBOR-a za Dalmaciju, Svjetlan Stanić, predsjednik Uprave Stanić Grupe i Anđelko Katavić, pročelnik upravnog odjela za gospodarstvo, EU fondove i poljoprivredu Splitsko-dalmatinske županije.
„Porezna opterećenja sigurno su jedno od područja koja bi se mogla na neki način modificirati. Opterećenje na poslovanje preveliko je i imamo skupu državu pa nam je konkurentnost otežana. S druge strane, svaka ozbiljna investicija koja može rezultirati izvozom destimulirana je politikom tečaja i samim time nije atraktivna za inozemne ulagače. Na tome se može i treba raditi. AD Plastik posluje u jako dinamičnoj industriji u kojoj je nemoguće poslovati bez stalnih ulaganja u kompetencije i tehnološku modernizaciju postrojenja. Unatoč ulaganjima u automatizaciju i robotizaciju, uz dvije potpuno automatizirane linije bojenja u Zagrebu, u posljednje smo četiri godine zaposlili 350 radnika. Pogrešna je percepcija kako robotizacija i automatizacija isključuju nova zapošljavanja. Naprotiv, otvaraju se nova radna mjesta s drugačijim opisom posla.“, istaknuo je Došen
U sklopu CFO konferencije 2019. – Leading Finance to the Future, koju za financijske direktore već petu godinu zaredom organizira Deloitte, održan je i panel pod nazivom „Vodstvo u izuzetnom vremenu“ na kojem su sudjelovali Kristina Laco iz Komunikacijskog ureda Colić, Laco i partneri,Tatjana Divjak, life and business coach, stolnotenisač Zoran Primorac, Sonja Popović, SAP Hrvatska, Darko Pappo iz DIV Grupe i Marinko Došen, predsjednik Uprave AD Plastik Grupe.
„Naša strategija počiva na dva stupa. Prvi je stalan rast i ulaganje u naše kompetencije, a drugi je upravljanje rizicima. Autoindustrija vrlo je specifična, a posebice kada govorimo o odnosima između kupaca i dobavljača. Na tržištima za koja smo se odredili, AD Plastik predstavlja globalne partnere za svoje kupce. Na taj način širimo svoj portfelj i upravljamo rizicima.“, istaknuo je Marinko Došen.
Spremnost i reakcije u iznenadnim i nepredvidivim situacijama objasnio je na primjeru petogodišnje krize u Rusiji. „Kriza u Rusiji bila je nepredvidiva jer je došla nakon izuzetnog rasta po stopama od 20 posto godišnje. Međutim, diversifikacija tržišta pomogla nam je da nastale šokove u prvom redu podijelimo s partnerima i nastavimo raditi i razvijati se na tržištima koja nisu bila pogođena krizom.“, pojasnio je Došen.
Govorio je ukratko i o specifičnostima automobilske industrije koja se temelji na dugoročnim ugovorima. Osvrnuo se i na akviziciju mađarske kompanije Tisza Automotive koja je bila dio strategije rasta i proširenja portfelja kompanije. „Stalno pratimo i ispitujemo tržište i prilike, ali moramo biti spremni prije nego se odlučimo na takav korak. Prije kupnje mađarske tvornice imali smo sedam tvornica u četiri zemlje i potpuno definiran model rada, bez obzira na tržišta na kojima poslujemo. Industrija nam je poznata i potrebno je uvesti postojeće i potvrđene standarde i modele poslovanja na novu lokaciju. Ovo je apsolutno adrenalinski biznis i morate imati jako dobru organizaciju i visoke standarde kvalitete kako biste opstali.“, kazao je Došen.
„Zanimljivo je kao na Discoveryju, gledat kako nastaju plastični dijelovi stvarno privlači pažnju. Vlasnička struktura i funkcioniranje dionica me također zanima jer još nisam siguran hoću li nastaviti s ekonomijom ili nečim drugim.“, svoje uzbuđenje nije krio Lovre, učenik trećeg razreda Gimnazije održivog razvoja povodom posjeta solinskoj tvornici. Profesoru Silviu ovo je bila prilika pokazati učenicima u praksi ono o čemu redovito uče, posebice zbog jako dobrog Izvještaja o održivosti AD Plastik Grupe kojeg sa svojim učenicima analizira na nastavi.
U sklopu projekta “INDUSTRIJAliziraj se”, našu su zagrebačku tvornicu posjetili studenti FSB-a koji slušaju kolegij Materijali cestovnih vozila i članovi Europske udruge ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management). Ovaj se projekt temelji na približavanju industrije studentima te njihovom upoznavanju s kvalitetnim načinom rada i ključem uspješnosti pojedinih industrija. Ova je inicijativa vrijedna svake pohvale i podrške gospodarstvenika.